Adwent – czwarty tydzień

Intermediarius: B.S., Obraz:  Marjan van Zeyl

Czwarta świeca, którą zapalamy jest symbolem Fioletowego Anioła

„Czwarte światło Adwentu jest światłem ludzkim,

światło nadziei i myśli, aby wiedzieć i robić to,

co słuszne.”

Rudolf Steiner

 nadzieja

pokój serca

czysta miłość

mądrość myśli i czynów

Fioletowy  – reprezentuje światło nadziei, aby nauczyć się kochać i rozumieć z serca.

W tym roku czwarty tydzień Adwentu rozpoczyna się w pełnię Księżyca, w niedzielę 19 grudnia.

W ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem na niebie pojawia się wielki anioł z płaszczem o bardzo delikatnym i ciepłym kolorze fioletu i przelatuje nad całą ziemią. W ręku trzyma dużą lirę. Gra bardzo słodką muzykę na tej lirze i śpiewa bardzo harmonijną i czystą pieśń. Ale żeby ją usłyszeć, trzeba mieć ciche i uważne serce. Śpiewa on wielką pieśń pokoju, pieśń o Bożym Dziecięciu i o Królestwie Bożym przychodzącym na ziemię. Wielu aniołów towarzyszy mu i oni też śpiewają i radują się w niebie. Wtedy wszystkie nasiona śpiące w ziemi zostają obudzone, a sama ziemia słucha i drży: pieśń aniołów mówi jej, że Bóg o niej nie zapomni i że pewnego dnia znów będzie rajem.

z książki „Celebracja Adwentu” autorstwa Soline i Pierre Lienhard

Człowiek znalazł drogę i przygotowuje się do wyruszenia w nią. Wymaga to opanowania ziemskiego ciała. Tylko wtedy Syn Boży może obudzić się w człowieku. Dążeniem w tym czasie jest, aby Królestwo Boże było widoczne przez nas samych, przez naszą postawę i pracę w świecie. Jesteśmy nosicielami tego wiecznego duchowego królestwa. Etapy Adwentu są etapami świadomości duszy. Ezoteryk położył teraz fundamenty pod świadome zrozumienie tego, co ma nastąpić później; „ja” otwiera więc w końcu oczy na świat duchowy.

Fioletowy Anioł jest aniołem związanym z imaginacją  czwartego tygodnia  Adwentu: jest to Anioł Pokoju. Fioletowy Anioł gra na lirze, za pomocą której wyśpiewuje Boże przesłanie, które można przetłumaczyć jako Gloria in Excelsis Deo „pokój na Ziemi ludziom dobrej woli”, czyli pokój dla tych, którzy aktywnie wkroczyli na duchową ścieżkę prowadzącą do pełnej świadomości jaźni. Ci, którzy mieli oczy do patrzenia – wiedza imaginatywna będą teraz mieli uszy do słuchania  – wiedza inspirująca, co pozwoli im również odbierać to, co jest przekazywane w formie przekazów ze świata duchowego w dwunastu świętych nocach. Śpiew ten jest obietnicą powrotu ziemi do stanu raju, który nastąpi w przyszłym Jowiszu.

Purpura jest kolorem oddania: jest to zjednoczenie czerwieni ludzkiej indywidualności, mikrokosmosu, z błękitem kosmosu, makrokosmosu. Dotarliśmy do ostatniego tygodnia Adwentu, a więc stoimy u progu wielkiej Tajemnicy, która co roku jest rekapitulowana na ziemi. Pamiętamy, że Duch Słoneczny zstępuje z przestrzeni kosmicznych i przychodzi, aby zamieszkać wśród ludzi. Jezus z Nazaretu rodzi się i ma stać się Chrystusem w chrzcie w Jordanie. W człowieku rodzi się indywidualne ego, jego świadomość jest podwyższona. Ludzie dobrej woli to ci, którzy są najlepiej przygotowani do zaakceptowania tego rozszerzenia świadomości i przezwyciężając cierpienie, widzą Światło, które jest ukryte wewnątrz.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x