Co Lucyfer chce zrobić z ludzi?

  Rudolf Steiner , LEKCJE EZOTERYKI II, GA 266, Lekcja 25, Strassburg, 19.2.1911, Intermediarius: B.S.

Co Lucyfer chce zrobić z ludzi?

 Patrząc jednostronnie, ma on wzniosły cel. Wiemy, że poprzednie wcielenie naszej ziemi, Stary Księżyc, był kosmosem mądrości, że był całkowicie przeniknięty mądrością. Ale Lucyferowi brakowało siły miłości, która teraz jest zawarta w ziemi. A więc jest on przesiąknięty mądrością, ale nie wie nic o miłości. Poświęcił się całkowicie mądrości, niejako znarkotyzował się nią i chce napełnić mądrością wszystkie ziemskie dzieci.

I to jest ciągle na nowo wielka pokusa dla ludzi. Siły Lucyfera żyją w nas, a on w efekcie mówi nam: Jeśli przyjmiesz mnie całkowicie do siebie, będziesz widział wszystkie relacje, będziesz wszystko wiedział i wszystko będzie dla ciebie jasne.

Chce dać ludziom mądrość bez miłości, która prowadzi do egoistycznej wiedzy. Lucyfer wciąż myśli, że zdobędzie ludzkich żołnierzy dla swojej armii, i bardzo ciężko pracuje, aby to osiągnąć.

Lucyfer jest we wszelkiej wiedzy i postrzeganiu. Jest tylko jedno miejsce, gdzie nie może nas dopaść, i to wtedy, gdy z oddaniem oddajemy się medytacji w mądrości bez zewnętrznych wpływów – wtedy uciekamy Lucyferowi. Lucyfera pokonamy, wypełniając całkowicie naszą jaźń treścią medytacji. Lucyfer nie może dostać się do naszej jaźni, tylko do ciała astralnego.

 

Możesz również polubić…

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x