„Święto Wielkanocy jako część historii misteriów ludzkości”

Święto Wielkanocy jako część historii misteriów ludzkości, Wydawnictwo Genesis, 2020

„Święto Wielkanocy jako część historii misteriów ludzkości” to fascynująca podróż po chrześcijaństwie i jego tajemnicach. Odkryj cztery stopnie wtajemniczenia i poznaj sekrety kultu religijnego, które dostępne były tylko dla nielicznych.

Wielkanoc, nazywana również Wielką Niedzielą czy Zmartwychwstaniem Pańskim. Jest to święto celebrujące misterium paschalne Jezusa: mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Zdaniem autora istnieje w tym wiele podobieństw do pogańskiego święta Adonisa. Dawny kult opisany jest jako sekretny proces wtajemniczenia, który dostępny był jedynie dla wybranych. Uznawano go za realny duchowy proces, a trzy dni były drogą do uzyskania świadomości o związku człowieka z kosmosem.

Rudolf Steiner szczegółowo opisał również kult trzykrotnych narodzin: księżycowych, słonecznych i saturnowych. Autor nie pominął także istoty czterech stopni wtajemniczenia, skupiając się w głównej mierze na misteriach efeskich.

Rudolf Steiner w swoich książkach poruszał kontrowersyjne tematy religijne i duchowe, z całym przekonaniem opisując swoje poglądy. Wszystkie rozważania zostały napisane w sposób zrozumiały i przejrzysty, a skomplikowane zagadnienia dokładnie wyjaśniono. Autor w swoich książkach wiele pisze także o kwestiach duchowych i ezoterycznych, wskazując dowody na to, że obok świata materialnego istnieje również inna rzeczywistość. Swoje teorie oraz obserwacje zawarł w takich książkach jak: „Mądrość wtajemniczonych i poznanie gwiazd”, „Tajemnice Ewangelii św. Łukasza” czy „Tajemnice stworzenia świata”.

Książkę „Święto Wielkanocy jako część historii misteriów ludzkości” można zakupić na stronie Wydawcy:

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Święto Wielkanocy jako część historii misteriów ludzkości – Rudolf Steiner, Wydawnictwo Genesis 2020 […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x