“Święto Wielkanocy jako część historii misteriów ludzkości”

Święto Wielkanocy jako część historii misteriów ludzkości, Wydawnictwo Genesis, 2020

“Święto Wielkanocy jako część historii misteriów ludzkości” to fascynująca podróż po chrześcijaństwie i jego tajemnicach. Odkryj cztery stopnie wtajemniczenia i poznaj sekrety kultu religijnego, które dostępne były tylko dla nielicznych.

Wielkanoc, nazywana również Wielką Niedzielą czy Zmartwychwstaniem Pańskim. Jest to święto celebrujące misterium paschalne Jezusa: mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Zdaniem autora istnieje w tym wiele podobieństw do pogańskiego święta Adonisa. Dawny kult opisany jest jako sekretny proces wtajemniczenia, który dostępny był jedynie dla wybranych. Uznawano go za realny duchowy proces, a trzy dni były drogą do uzyskania świadomości o związku człowieka z kosmosem.

Rudolf Steiner szczegółowo opisał również kult trzykrotnych narodzin: księżycowych, słonecznych i saturnowych. Autor nie pominął także istoty czterech stopni wtajemniczenia, skupiając się w głównej mierze na misteriach efeskich.

Rudolf Steiner w swoich książkach poruszał kontrowersyjne tematy religijne i duchowe, z całym przekonaniem opisując swoje poglądy. Wszystkie rozważania zostały napisane w sposób zrozumiały i przejrzysty, a skomplikowane zagadnienia dokładnie wyjaśniono. Autor w swoich książkach wiele pisze także o kwestiach duchowych i ezoterycznych, wskazując dowody na to, że obok świata materialnego istnieje również inna rzeczywistość. Swoje teorie oraz obserwacje zawarł w takich książkach jak: “Mądrość wtajemniczonych i poznanie gwiazd”, “Tajemnice Ewangelii św. Łukasza” czy “Tajemnice stworzenia świata”.

close

NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMUJ COTYGODNIOWY NEWSLETTER O NOWOŚCIACH NA STRONIE ANTROPOZOFIA.NET

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności.

Może Ci się również spodoba

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x