Antropozofia i zrównoważony rozwój społeczny na przykładzie działalności firmy Weleda

źródło: Weleda

Zrównoważony rozwój społeczny

Etycznie działanie

Weleda przyjmuje odpowiedzialność za miejsca, w których pracujemy i za ludzi zaangażowanych w wytwarzanie naszych produktów. Poczucie odpowiedzialności społecznej pomaga osobom i organizacjom wywierać pozytywny wpływ na rozwój, biznes i społeczeństwo. Jako przedsiębiorstwo nastawione prospołecznie, przykładamy wielką wagę do zapewnienia naszym pracownikom, dostawcom i partnerom bezpieczeństwa, rozwoju osobistego i zdrowia. Pomaga to zagwarantować podstawowe standardy społeczne, uczciwe płace i długoterminowe umowy.

Unia Etycznego Biohandlu

W październiku 2011 roku, Weleda została członkiem Unii na rzecz Etycznego Biohandlu (UEBT) – organizacji non-profit, reprezentującej światowe standardy w zakresie zrównoważonego pozyskiwania i wykorzystywania surowców. Członkostwem w UEBT, Weleda potwierdziła swoje przywiązanie do zasad etycznej przedsiębiorczości i rozpoczęła wprowadzanie standardów UEBT w relacjach z dostawcami. Wartości propagowane przez UEBT, takie jak ochrona i zrównoważone wykorzystywanie bioróżnorodnych roślin oraz uczciwe wynagradzanie wszystkich partnerów będących ogniwami łańcucha dostaw, współbrzmią z własnymi, dawno przyjętymi i stosowanymi zasadami firmy Weleda.

Wszędzie tam, gdzie możliwe jest ustalenie płac minimalnych, Weleda zabezpiecza odpowiednie podstawowe wynagrodzenie dla wszystkich dostawców. Trzyletni audyt prowadzony przez UEBT przewiduje stopniową integrację wszystkich dostawców. Dążymy do podpisania długoterminowych kontraktów z dostawcami, gdyż dzięki temu obie strony mogą odpowiednio planować swoje działania. Nasi dostawcy otrzymują następnie certyfikat fair trade (uczciwego handlu), co pomaga im rozwijać sprzedaż swoich produktów na szerszą skalę.

Społeczności, partnerzy i udziałowcy

Weleda współpracuje i utrzymuje relacje ze społecznościami oraz lokalnymi instytucjami w wielu krajach. Pracujemy z lokalnymi partnerami, regularnie szkolimy pracowników i zapewniamy im uczciwe wynagrodzenie. Współpracujemy m.in. ze spółdzielnią w Maroku, która wytwarza wysokiej jakości olej arganowy, używany do produkcji linii pielęgnacyjnej z granatem; z rodzinną firmą w Meksyku produkującą olej sezamowy do różnych linii pielęgnacyjnych oraz…

przeczytaj więcej na stronie Weledy:

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x