„Duchowe znaczenie przebaczenia”

Duchowe znaczenie przebaczenia – Sergej O. Prokofieff, Wydawnictwo Genesis 2006

Problem przebaczenia to centralne zagadnienie obecnej epoki. Autor przedstawia temat przebaczenia w sposób niezwykle głęboki, z punktu widzenia współczesnej nauki duchowej. Na podstawie konkretnych przykładów omawia ogromne znaczenie przebaczenia zarówno dla tego, kto przebacza, jak i dla tego, któremu się przebacza. Punktem wyjścia do prawdziwego poznania tego problemu jest dla autora związek między siedmioma prośbami modlitwy Ojcze Nasz a siedmioma epokami kultur poatlantydzkich. Piąta prośba tej modlitwy: „I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” dotyczy przede wszystkim właśnie obecnej, piątej epoki poatlantydzkiej. W większości dyskusji pomija się pozytywne znaczenie „przebaczenia”, które jest przeciwstawne do negatywnego pojęcia „winy”. Można również powiedzieć, że jest to przeciwstawienie myślenia starotestamentowego, skierowanego wyłącznie na nakazy i myślenia opartego na ideałach przyszłości, na wolności i miłości. Autor w sposób niezwykle przystępny ukazuje ogromną siłę duchową, jaka tkwi w prawdziwym akcie przebaczenia – siłę, która jest tak ważna dla dalszego rozwoju zarówno indywidualnego człowieka jak i całej ludzkości.

Jeśli czytali Państwo „Duchowe znaczenie przebaczenia”, to zachęcamy do podzielenia się Waszymi odczuciami i przemyśleniami, oraz dyskusji w sekcji komentarzy na dole strony.

Jeśli nie znają Państwo jeszcze tej książki, to zachęcamy do jej zakupu na stronie wydawnictwa Genesis:

Księga trzech króli

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] O. Prokofieff – Duchowe zadania Europy Środkowej i WschodniejSergej O. Prokofieff – Duchowe znaczenie przebaczeniaSergej O. Prokofieff – Duchowe źródła Europy Wschodniej i przyszłe misteria Świętego […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x