Inspiracje adwentowe

intermediarius: B.S.


Jeden z prawdziwych starożytnych poglądów, który musi być tylko właściwie zrozumiany, mówi, że wraz ze zbliżaniem się końca roku, kiedy nadchodzi czas Bożego Narodzenia, nadchodzą te dni, w których następuje n a jba rdz i e j i n t e n s ywn y wpł y w duchowy, jaki można wywrzeć na człowieka w sferze ziemskiej.
Przez wiele wieków ten czas był tak ważny i znaczący dla ludzi (a obecnie stał się niczym więcej jak tylko czasem robienia „odpowiednich prezentów”), a my, podążając za starożytnym duchowym zwyczajem, będziemy szukać schronienia u tych również starożytnych duchowych autorytetów, które mimo wszystko mogą nadal w p ł y w a ć n a n a s z e l u d z k i e przeznaczenie, jeśli pozwolimy, aby cała powaga, jaka istnieje w stosunku świ a t a d u c h owe g o d o świ a t a ludzkiego, działała na naszą duszę.

Misja Michaela GA 194 w. 8
Dornach 7.12.1919

Dwanaście świętych nocy jest decydujących dla życia i losów całego nadchodzącego roku. W tym czasie może zostać położony dobry zalążek naszej woli. Szczególnie decydujące będzie to, co zrobimy w noc św. Sylwestra, w noc sylwestrową. W noc św. Sylwestra duch ludu uwalnia nas na kilka chwil. To, co myślimy w tym czasie, jest przyjmowane przez najwyższe Hierarchie, a to jest moc urzeczywistnienia.

Rudolf Steiner – z rozmowy z Herbertem Hahnem
Rysunek: Candice Wang

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x