„Musimy pozwolić, aby Jego miłość stała się w nas prawdziwą istotą”

Autor: Rudolf Steiner. Intermediarius: B.S.

Rudolf Steiner: „Musimy pozwolić, aby Jego miłość stała się w nas prawdziwą istotą”.

Kontynuując słowa, które Rudolf Steiner wypowiedział do swoich uczniów 24 września 1907 roku:

„Abyśmy mogli uświadomić sobie nasze ja, naszego ducha, abyśmy sami mogli stać się istotami duchowymi, ten wysoki duch słoneczny złożył siebie w ofierze, opuścił swoje królewskie mieszkanie, zstąpił ze słońca i przyjął szaty fizyczne na ziemi.

W ten sposób został fizycznie ukrzyżowany na ziemi. Duchowo ogarnia ziemię swoim światłem i swoją miłosną mocą, a wszystko, co na niej żyje, należy do Niego. Czeka tylko, abyśmy zechcieli do Niego należeć. Jeśli całkowicie Mu się oddamy, da nam nie tylko swoje życie fizyczne, ale także swoje wyższe, duchowe życie słoneczne. Wtedy przepływa przez nas ze swoim boskim światłem-duchem, ze swoimi ogrzewającymi falami miłości i ze swoją twórczą wolą Bożą.

Możemy być tylko tym, co On nam daje, co z nas czyni. Wszystko, co jest w nas zgodne z Bożym planem, jest Jego dziełem. Co możemy zrobić dodatkowo? Nic innego, jak tylko pozwolić Mu w nas działać. Tylko wtedy, gdy sprzeciwiamy się Jego miłości, On nie może w nas działać. Ale jak moglibyśmy oprzeć się tej miłości? Oprzeć się Temu, który mówi: „Zawsze cię kochałem i przyciągnąłem cię do siebie z czystej dobroci i miłości”. On nas kocha od samego początku istnienia ziemi. Musimy pozwolić, aby Jego miłość stała się w nas prawdziwą istotą. Prawdziwe życie, duch i błogość są możliwe tylko wtedy, gdy to życie stanie się dla nas prawdziwym życiem, stanie się życiem Chrystusa w nas. Sami z siebie nie możemy stać się czyści i święci, ale tylko przez to życie Chrystusowe.”

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x