Największą mądrość zdobywa się przez spokojne znoszenie bólu i cierpienia

Autor: Rudolf Steiner, źródło: GA 99 – Teozofia Różokrzyżowców – VI. Prawo przeznaczenia – Monachium, 30 maja 1907 r., Intermediarius: B.S.

Największą mądrość zdobywa się przez spokojne znoszenie bólu i cierpienia

Wiedza o powiązaniach między światem fizycznym i astralnym pozwala nam jasno zrozumieć świat w jego wewnętrznym procesie rozwoju; rzeczy są często połączone w całkiem inny sposób, niż ludzie lubią sobie wyobrażać. Wielu ludzi ubolewa nad bólem i cierpieniem, ale z wyższego punktu widzenia jest to zupełnie nieuzasadnione, ponieważ jeśli zostaną one przezwyciężone, a dana osoba jest gotowa do nowego wcielenia, cierpienie i ból są źródłem mądrości, rozwagi i wszechstronności widzenia.

Nawet w pismach wywodzących się z nowoczesnego, materialistycznego punktu widzenia znajdujemy stwierdzenie, że w obliczu każdego myśliciela istnieje coś w rodzaju „skrystalizowanego bólu”. To, co mówi ten materialistycznie myślący autor, jest od dawna znane okultyście, ponieważ największa mądrość świata jest zdobywana przez spokojne znoszenie bólu i cierpienia; to tworzy mądrość w następnym wcieleniu.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x