Niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem do wyższych światów

Rudolf Steiner – GA 10 – Jak uzyskać poznanie wyższych światów – VIII – Rozszczepienie ludzkiej osobowości podczas treningu duchowego. Intermediarius: B.S.

W książkach traktujących o tych sprawach można znaleźć wiele informacji na temat niebezpieczeństw związanych z wejściem do wyższych światów. Opisy tych niebezpieczeństw, które czasami są podawane, mogą sprawić, że nieśmiałe dusze zadrżą na myśl o tym wyższym życiu. Jednak faktem jest, że niebezpieczeństwa pojawiają się tylko wtedy, gdy zaniedbuje się niezbędne środki ostrożności. Jeżeli wszystkie środki doradzane przez prawdziwą naukę ezoteryczną są przyjęte, to wznoszenie się rzeczywiście nastąpi przez doświadczenia przewyższające w mocy i wielkości wszystko, co najśmielsze loty rozsądnej fantazji mogą sobie wyobrazić; a jednak nie może być mowy o szkodzie dla zdrowia lub życia.

Uczeń spotyka się na każdym kroku i z każdej strony z potwornymi mocami zagrażającymi życiu. Będzie nawet mógł wykorzystać pewne siły i istoty istniejące poza fizyczną percepcją, a pokusa jest wielka, by kontrolować te siły w celu realizacji osobistych i zakazanych interesów lub by wykorzystać je niewłaściwie z powodu niedostatecznej wiedzy o wyższych światach.

 

źródło: https://rsarchive.org/GA/GA0010/English/RSPC1947/GA010_c08.html

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x