12 świętych dni i 13 świętych nocy

12 świętych dni i 13 świętych nocy. Dodatek dotyczący liczby nocy między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli. Dorothee Schneider. Rysunek Daniela Drescher. Intermediarius: B.S.

Święta Bożego Narodzenia obchodzimy od 25 grudnia do 6 stycznia.  Jednak 6 stycznia, jako dzień Trzech Króli i dzień chrztu w Jordanie, jest już początkiem Epifanii, która trwa aż do Candlemas 2 lutego.  Okres od 25 grudnia do 2 lutego obejmuje 40 dni.

Między 25 grudnia a 6 stycznia przypada 12 ważnych, Świętych Nocy, w których panują szczególne moce i panuje niezwykła otwartość na świat bosko-duchowy. Od czasów starożytnych mówiono nam, że podczas tych dni i nocy możemy poczuć nadchodzący rok i zasadzić nasiona na ten rok.  Dlatego też okres ten nazywany jest również „Małym Rokiem”.

Z jednej strony, nasiona są sadzone w ziemi, gdy natura przygotowuje się do nowej wiosny.  Spokój świata roślin kończy się wraz z początkiem 12 Świętych Nocy.  Pojawiają się pierwsze impulsy wzrostu, np. soki wracają do drzew. Z drugiej strony, kiełki są zasadzone w duszy i duchu, po czym Narodziny Chrystusa (narodziny światła) są przygotowywane na nowy rok. 

Możesz również polubić…

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x