Historia świata w świetle antropozofii i jako fundament ludzkiego ducha: 9 wykładów

Rudolf Steiner, Die Weltgeschichte in Anthroposophischer Beleuchtung und als Grundlage der Erkenntnis des Menschengeistes. (GA 233). Intermediarius: B.S.

Z każdym dniem staje się bardziej oczywiste, że opowiadając karmiczną historię Rudolfa Steinera pomagamy Mu napisać historię na nowo! Dlaczego musi być ona napisana na nowo? Ponieważ niewiele Ludzkich Istot „przekazało ją z Księgi Akaszy” Rudolf Steiner pozostawił nam kopalnię złota, które my, jako uczniowie Michaela musimy nieustannie wydobywać! Siły lucyferyczne i arymaniczne nieustannie ingerują w sprawy Ludzkości, wpływają na bieg historii i zmieniają ją. Gdy wspieramy „przepisywanie” i zaczynamy od Złotej Nitki Sagi o Gilgameszu i Historii Świata w Świetle Antropozofii, zaczynamy żyć głębiej w znaczeniu Wydarzenia Konferencji Bożonarodzeniowej jako ponownego odkrycia Tajemnic. Co to Wydarzenie może oznaczać, okaże się dopiero z czasem, ale możemy odegrać w tym wielką rolę, idąc szeroko i głęboko Drogą Złotej Nitki! Szkoła Michaela rozpoczyna się zejściem do wcielenia Eabani – kapłanki Świątyni i Gilgamesza. Dzieje się to w pierwszym Wieku Michaela w Egipskim Wieku Kultury. Każde kolejne wcielenie rozbudowuje swoją Misję Karmiczną i przyciąga do siebie Istoty Ludzkie, które również stają się uczniami Michaela. Jednak ciągle i ciągle ich praca na Ziemi jest niszczona. Rzucić światło na to jest naszym zadaniem. W ten sposób możemy przekazać dzisiejszemu pokoleniu Nieopowiedzianą Historię, która jest warta wysłuchania i w niektórych przypadkach może przynieść uzdrowienie!

Może to nastąpić tylko wtedy, gdy będziemy kontynuować badania karmiczne, które rozpoczął Rudolf Steiner wykładem Cykl Historii Świata w świetle Antropozofii (Ga 233) i prześledzimy Jego drogę przez pięć tysięcy lat historii i odkryjemy Jego Przeznaczenie i nasze, dla wydarzenia Konferencji Bożonarodzeniowej w 2023 roku!

Zbierzmy się aby wspólnie, w studium i rozmowie, odtworzyć w swoim kręgu ponowne założenie Tajemnic przez Rudolfa Steinera w archetypowym wydarzeniu Konferencji Bożonarodzeniowej. W ciągu dnia dzielono się nowymi zasadami dla kultury wtajemniczenia. A wieczorami cykl wykładów historia świata w świetle Antropozofii, gdzie Rudolf Steiner zaczął dawać nam nowy obraz Historii Karmicznej i Jego związku karmicznego z nią i naszym związkiem.

Miało to być obchodzone w każdy okres Bożego Narodzenia od czasu jego inauguracji, ale impuls ten zanikł. Zostanie również poruszony otwarty sekret wybranych dni. Są to Nowe Święte Noce, które prowadzą nas w górę do Świata Duchowego w nowy sposób, tak jak Rudolf Steiner zamierzał i nadal chce w nich uczestniczyć. Obyśmy wszyscy przygotowali się na spotkanie z jego Duchową Indywidualnością w tym okresie Bożego Narodzenia i po nim, aż do 2023 roku i 100-lecia czynu Rudolfa Steinera!

A oto wszystkie dziewięć wykładów:

B.S.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x