Antropozof powinien sobie uświadomić …

Ga 237 Wykład VII: Nowy okres Michaela – Związki karmiczne . tłum. J.Chudzikowska 

Antropozof powinien sobie uświadomić, powinien dokładnie zrozumieć, że powołany jest już dzisiaj do przygotowania tego, co ma się coraz bardziej szerzyć jako duchowość, aż nadejdzie punkt kulminacyjny, kiedy prawdziwi Antropozofowie znowu będą obecni, ale w łączności z innymi, w końcu XX wieku. Prawdziwy Antropozof powinien mieć świadomość, że dzisiaj chodzi o czynną postawę, o współudział w walce pomiędzy Michaelem a Arymanem. Tylko dzięki temu, że duchowość, jaka pragnie spłynąć za pośrednictwem ruchu antropozoficznego, połączy się z innymi prądami duchowymi – Michael znajdzie impulsy, umożliwiające Mu ponowne połączenie się z inteligencją, która stała się ziemską, a która istotnie do Niego należy

Moim zadaniem będzie pokazać wam jeszcze jak wyrafinowanymi środkami Aryman pragnie temu przeszkodzić, jak ostra walka toczy się w tym 20-ym stuleciu. Na podstawie tego wszystkiego można uświadomić sobie powagę chwili i potrzebę odwagi, niezbędnej do włączenia się we właściwy sposób w prądy duchowe. Ale gdy uświadamiamy sobie te sprawy i powiemy sobie: duszo ludzka, jeżeli zrozumiesz, możesz zostać powołana do współpracy nad zapewnieniem panowania Michaelowego… to równocześnie może powstać jak gdyby pełna oddania wewnętrzna radość ludzkiej duszy, że wolno jej być aż tak silną. Jednak to poczucie mocnego męstwa i odważnej siły trzeba najpierw odnaleźć. Napisane jest bowiem duchowymi głoskami: „Bądźcie świadomi, że będziecie musieli powrócić przed końcem i na końcu XX wieku, który sami przygotowaliście. uświadomcie sobie jak wówczas będzie mogło ukształtować się to, co przygotowaliście sami.

Wiedzieć, że się jest w tej rozstrzygającej walce pomiędzy Michaelem a Arymanem znaczy to, moi drodzy przyjaciele – coś, co nazwać można antropozoficznym entuzjazmem, antropozoficznym natchnieniem.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x