Guenther Wachsmuth

źródło: Wikipedia

Guenther Wachsmuth (* 4 października 1893 w Dreźnie; † 2 marca 1963 w Dornach) był niemieckim antropozofem i autorem książek.
Urodził się w 1893 r. jako drugi syn lekarza pediatry w Dreźnie. Po pierwszych latach szkolnych w Dreźnie Wachsmuth został wysłany w 1908 r. do reformowanego domu wychowawczego Glarisegg w Szwajcarii, a następnie do wiejskiego domu szkolnego Wickersdorf w Saalfeld. Jesienią 1912 r. zdał maturę w Langensalza. Następnie studiował prawo w Oxfordzie i Monachium.

W sierpniu 1914 r. zaciągnął się jako ochotnik wojenny i został ranny w lewą rękę w Rosji, co pozostawiło skutki do końca jego życia; mimo to pozostał na wojnie jako oficer ordynansowy. Po wojnie wznowił studia w Monachium, a w 1919 r. doktoryzował się w Würzburgu. W tym samym roku miał pierwsze osobiste spotkanie z Rudolfem Steinerem.

Po pożarze pierwszego Goetheanum został osobistym asystentem Steinera: zaopatrywał go w literaturę, organizował jego podróże i towarzyszył mu, zapewniał mu ochronę i aktywnie działał na rzecz odbudowy Goetheanum. Podczas ponownego założenia Towarzystwa Antropozoficznego w 1923/24 roku został mianowany członkiem Rady Wykonawczej, skarbnikiem i sekretarzem; pełnił te funkcje do swojej śmierci w 1963 roku.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x