Mądrość jest miłością

Rudolf Steiner, Ga 55 w. 9, 14.02.1907

Kiedy mądrość ogrzewa duszę, miłość wypływa na zewnątrz; dlatego możemy zrozumieć, że są ludzie, którzy mogą uzdrawiać przez nakładanie rąk. Mądrość przelewa siły miłości przez ich kończyny. Chrystus był najmądrzejszym, a więc i największym uzdrowicielem.

Jeśli miłość i współczucie nie zjednoczą się z mądrością, nie można otrzymać prawdziwej pomocy. Jeśli ktoś leżący na ulicy ze złamaną nogą jest otoczony przez ludzi pełnych współczucia, ale bez wiedzy, nie mogą oni pomóc. Lekarz, który przychodzi z wiedzą, jak postępować ze złamaną nogą, może pomóc, ponieważ jego mądrość przekształca współczucie w działanie. Podstawą wszelkiej pomocy udzielanej przez człowieka jest wiedza, wgląd i umiejętność.

Zawsze jesteśmy otoczeni mądrością, ponieważ mądre istoty stworzyły świat. Kiedy ta mądrość osiągnie swój punkt kulminacyjny, stanie się wszechogarniającą miłością. Miłość będzie płynąć ku nam ze świata przyszłości. Miłość rodzi się z mądrości, a najmądrzejsza Istota duchowa jest największym uzdrowicielem. Z Chrystusa rodzi się święty, to znaczy Duch Uzdrawiający. 

Mądrość jest nauką, ale i czymś więcej niż nauką. Jest nauką, która jest zjednoczona z rzeczywistością, a nie poza nią. W każdej chwili może stać się decyzją i działaniem. Ktoś, kto zna prawa naukowe, jest naukowcem; ktoś, kto natychmiast wie, jak zastosować wiedzę tak, by stała się rzeczywistością, jest mądry. Mądrość to nauka, która staje się twórcza. 

Mądrość czyni człowieka otwartym, ponieważ jest fundamentem, z którego wyrasta miłość do wszystkich rzeczy.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x