Powszechne Towarzystwo Antropozoficzne

źródło: AnthroWiki

Powszechne Towarzystwo Antropozoficzne (AAG) jest zarejestrowanym stowarzyszeniem prawa szwajcarskiego z siedzibą w Goetheanum w Dornach (Szwajcaria). Jako międzynarodowa organizacja patronacka Towarzystwa Antropozoficznego zrzesza obecnie różnorodne grupy robocze, oddziały i towarzystwa krajowe na całym świecie.

Zgodnie z § 2 swojego statutu, AAG składa się z następujących pododdziałów:

  • Administracji Towarzystwa Antropozoficznego,
  • Wydawnictwa Filozoficzno-Antropozoficznego,
  • Administracja budynku Goetheanum.

Członkowie są przyjmowani przez Radę Wykonawczą na podstawie pisemnego wniosku (§ 4). Wniosek ten można teraz złożyć również bezpośrednio przez Internet. By zostać członkiem online można skontaktować się poprzez: https://www.goetheanum.org/931.html

*

Powszechne Towarzystwo Antropozoficzne jest „stowarzyszeniem ludzi, których wolą jest pielęgnowanie życia duszy, zarówno w jednostce, jak i w społeczeństwie ludzkim, na podstawie prawdziwej wiedzy o świecie duchowym”. Jako organizacja, jest ono poświęcone wspieraniu społeczności osób zainteresowanych wewnętrzną ścieżką kształcenia znaną jako antropozofia, opracowaną przez Rudolfa Steinera.

Towarzystwo Antropozoficzne zostało założone 28 grudnia 1912 r. w Kolonii, w Niemczech, z około 3000 członków. Centralną postacią w tym założeniu był Rudolf Steiner, który działał jako doradca i wykładowca. Członkami jego pierwotnej Rady Wykonawczej byli Marie von Sivers, Michael Bauer i Carl Unger. Towarzystwo zostało ponownie założone jako Ogólne Towarzystwo Antropozoficzne w 1923/4 r. w Dornach w Szwajcarii. W jego skład wchodzi ezoteryczna Szkoła Duchowej Nauki.

Siedziba Towarzystwa znajduje się w Goetheanum, położonym w Dornach, Solothurn, Szwajcaria. Towarzystwo ma krajowe towarzystwa w wielu krajach, w tym w każdym kraju anglojęzycznym. Jego główne działania obejmują organizowanie spotkań członków i konferencji, wspieranie badań i zapewnienie kanałów komunikacyjnych dla różnych celów. Towarzystwo zachęca również do podejmowania zrównoważonych inicjatyw w wielu praktycznych dziedzinach, w których działają jego członkowie.

Według stanu na rok 2013, Towarzystwo liczyło około 52 000 członków. Formalne oddziały Towarzystwa zostały założone w 50 krajach, a mniejsze grupy działają w 50 kolejnych krajach. Około 10.000 instytucji opiera swoją pracę na antropozofii, w tym szkoły, gospodarstwa rolne, praktyki medyczne, wspólnoty dla niepełnosprawnych.

*

Adres
Powszechne Towarzystwo Antropozoficzne
Goetheanum
P.O. Box
CH-4143 Dornach 1
Telefon +41 61 706 42 42
Fax +41 61 706 43 14
sekretariat@goetheanum.ch

Linki internetowe
www.goetheanum.org – Strona główna Goetheanum i Powszechnego Towarzystwa Antropozoficznego
Statut Powszechnego Towarzystwa Antropozoficznego

przeczytaj więcej:

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x