To my jesteśmy winni wszystkiemu, co nas spotkało

Rudolf Steiner, LEKCJE EZOTERYKI II, GA 266, Lekcja 65, Hanower, 19.11.1912. Intermediarius: B.S.

Ezoteryk powinien dbać o to, aby nigdy nie mówić: „To myśli o mnie” jako zwykłego zdania. Jest jeszcze jedno zdanie, którego możemy użyć w ten sam sposób. W tym przypadku musimy najpierw spojrzeć wstecz na siebie. Większość ludzi nie rozumie, dlaczego uderzają w nich ciosy przeznaczenia. 

Ezoteryk powinien zawsze pamiętać o idei karmy. 

W rzeczywistości jest tak, że to my jesteśmy winni wszystkiemu, co nas spotkało. 

Jeśli pozwolimy tej myśli żyć w nas, stopniowo dojdziemy do punktu, w którym pojmiemy karmę, uświadomimy sobie powiązania, jakie istnieją pomiędzy boskim światem duchowym a nami, oraz to, jak nasze przeznaczenie, nasza karma jest tworzona z tych naszych powiązań. 

W tym celu mamy drugie zdanie mantryczne, które powinno żyć w naszej duszy w taki sam sposób jak pierwsze: „To działa we mnie”; wyrażone egzoterycznie: Istoty świata działają zgodnie z Twoją wolą. 

Gdy pozwolimy słowom tego drugiego zdania przejść przez naszą duszę, powinniśmy odczuwać najświętszy respekt i cześć, najgłębsze oddanie.

Jest też trzecie zdanie. Jeśli pozwolimy, by to na nas działało, możemy stopniowo dojść do punktu, w którym poczujemy, jak boskie hierarchie wyższych światów tkają się na naszym ciele duszy: „Oplata mnie”. 

Taka jest treść trzeciego zdania mantrycznego, któremu powinniśmy pozwolić działać na naszą duszę w taki sam sposób, jak dwóm pierwszym. Z tym zdaniem powinniśmy odczuwać największą wdzięczność wobec wielkich, wzniosłych mocy duchowych. 

Egzoteryczne wyrażenie tego zdania brzmi następująco: Siły świata wplatają się w twoje uczucia.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x