Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

Uzdrawianie – narządy zmysłów,Rudolf Steiner, Berlin, 19. X. 1906 r., Intermediarius: B.S.

Kamienie mają działanie lecznicze i mogą być odpowiednio stosowane w celu wyleczenia. Siedem z kamieni szlachetnych odpowiada 7 planetom i organom człowieka.

Księżyc stoi w korelacji z ludzkim mózgiem.

            Ametyst, skrystalizowany jako sześciokąt, jest w korelacji z duszą zmysłową człowieka. Jeśli nosi się możliwie ciemny ametyst, działa on tak, że człowiek może lepiej myśleć. Wielką moc ma ciemny ametyst, który działa tak, że mózg czuje się dobrze w myśleniu. Kolor i forma kryształu nie powstały przez przypadek. Moce emanują wraz z regularnością związaną z planetami. Tylko kolor fioletowy działa w ten sposób na mózg, zielony kamień nie może pomóc w myśleniu. Ametyst może pomóc usunąć ten prąd w mózgu, który utrudnia logiczne myślenie.

            W koniunkcji z Merkurym znajdują się krtań i płuca. Można tu zastosować chryzolit, który ma barwę oliwkowo-zieloną. Działa na duszę rozumną, gdzie skłania się bardziej ku uczuciom, poza tym dobrze działa na krtań i płuca.

            Ametyst jest związany z ciałem astralnym. Chryzolit bardziej z ciałem eterycznym. Chryzopraz, półszlachetny kamień o szerokim działaniu, działa w połączeniu z Wenus. Działa na nerki, ale także na klatkę piersiową i ramiona, wszędzie tam, gdzie występuje dwustronność. Kolorystycznie jest zbliżony do turkusu. Chryzopraz rozwesela człowieka, gdy jest on za bardzo człowiekiem świadomej duszy, nastraja go poetycko. Dlatego możemy go nazwać artystyczną perełką.

            Słońce, serce-centrum człowieka jest związane z jaźnią. Diament jest kamieniem słonecznym i działa na ludzką jaźń tak, że cały człowiek może być ogarnięty przez jaźń. Działa na ludzkie serce. Tutaj również działa inny klejnot, który działa bardziej na ziemi, aż do jego koloru pokazuje, że jest on związany z niższym ja. Szmaragd jest zielony. O tym, że diament może objąć całe ja człowieka, świadczą także cyfrowe tajemnice krystalizacji. Krystalizuje się jako oktaedr. Diament i szmaragd mogą prowadzić całego człowieka – wyższe i niższe ja. Szmaragd jest dostrojony do osobistego ja, wzmacniając kręgosłup, podczas gdy diament działa słonecznie na ludzkie serce.

            Mars: tutaj chodzi o znalezienie połączenia z tym, co działa w ludzkim ciele astralnym jako silne pragnienia i namiętności. Musimy znaleźć klejnoty, które noszą w sobie tajemnice krwi: granat i rubin. Pomagają one człowiekowi w chorobach krwi, ponieważ rozumie się, że ciało astralne zakłóca krew i może powodować choroby.

            Jowisz jest związany z topazem, jest to w związku z ciałem eterycznym.

            Półszlachetnym kamieniem Saturna jest jaspis. Jest powód, aby używać kamieni półszlachetnych. Jaspis jest w związku z chorobami skóry. Używany jest zielony z czarnymi kropkami. Wpływa na choroby skóry i stany zapalne skóry, wpływa na ciało fizyczne.

            Diament może mieć wpływ na całą osobę, ale także ametyst. Jeśli chcemy uchwycić wpływ tego kamienia, mamy do czynienia z osobliwym zjawiskiem poza naturą. Weźmy ametystowe kryształy – drusy. Tam możesz zajrzeć do środka kryształu. Na środku, gdzie znajdują się niebieskie kryształy, masz szaro-niebieskie linie. Tutaj natura mówi nam coś niesamowitego. Opowiada o tym, jak człowiek może przeniknąć, przebić się przez przeciwstawne siły Lucyfera i Arymana. Wiemy, że subtelne linie pochodzą od Lucyfera i Arymana i nie działają tak dobrze, i widzimy, jak przedostać się przez te złe siły, gdy uwolnimy wolę od sił instynktownych, jak przeniknąć do właściwego ametystu, który teraz odpowiada uduchowionemu człowiekowi. Ukazując tajemnicę skrystalizowanego człowieka.

            Planety te odpowiadają również określonym znakom zodiaku. Są one związane z pewnym zgrupowaniem w naszym systemie planetarnym. Chodzi o to, że kiedy ten system był doświadczany, astralna jaźń stała się duchową jaźnią. Odpowiada to Baranowi. Moc Barana w duchowej nauce to całkowite jasnowidzenie. Kiedy obserwujemy Księżyc tak, że jest on w tym samym czasie przetwarzany przez człowieka, będzie to odpowiadało jasnowidzeniu Barana.               

Merkury odpowiada Bykowi;

Wenus – Bliźniętom;

Słońce odpowiada 4 znakom zodiaku: Rakowi, Lwu, Pannie i Wadze.

Mars odpowiada 3 znakom zodiaku: Skorpionowi, Strzelcowi i Koziorożcowi.

Jowisz – Wodnikowi;

Saturn – Rybom.

Tutaj również dochodzimy do odpowiadających im kamieni, ale są one inne, ponieważ są w stanie objąć ciało fizyczne. W połączeniu z Baranem i mózgiem, Bykiem i krtanią, Bliźniętom i klatką piersiową, ramionami i nerkami; Rakiem z klatką piersiową; Lew, sercem; Panna, ramiona; Waga, biodrami; Skorpion strzeże narządów płciowych; Strzelec, udami; Koziorożec, kolanami; Wodnik, łydkami; Ryby, stopami. W ten sposób znaki zodiaku odpowiadają figurze człowieka. I tak:

Baranowi i Księżycowi odpowiada ametyst;

Bykowi i Merkuremu – hiacynt;

Bliźniętom i Wenus – chryzopraz;

Rakowi – złoty topaz;

Lew – beryl;

Pannie – chryzolit;

Wadze – sardan;

Skorpionowi – sardonyks;

Strzelcowi – szmaragd;

Koziorożcowi – chalcedon;

Wodnikowi – szafir;

Rybom – jaspis.

Kamienie te możemy znaleźć w Apokalipsie św. Jana. Tam pokazują budowę Nowej Jerozolimy, która jest zbudowana według regularności tych kamieni. A co reprezentuje to Nowe Jeruzalem, oprócz nowego człowieka astralnego. Jan ujawnia, że te kamienie będą zdobić człowieka, gdy stanie się on oświecony, gdy zmartwychwstanie. To jest rzeczywiście prawda z Objawienia rozdz. 21: Człowiek osiągnie formę, która odpowiada formie krystalizacji kwadratu. Z niższego czworokąta zostanie zbudowany wyższy. Dużą rolę odgrywa również 12. Długość, szerokość i wysokość miasta są takie same. Jasne złoto jest symbolem człowieka uduchowionego. A drzwi są perłami: perły są pokonanymi bólami!

            Osoba świadoma wiedzy duchowej wie, że Biblia jest najważniejszą i najmądrzejszą księgą na świecie. Ale do tych tajemnic trzeba dojść. Znajdujemy się w okresie przejściowym, w którym myślenie musi zostać uduchowione… Ponownie cały człowiek zostanie umieszczony w naturze, ponieważ wszystko w naturze odpowiada człowiekowi. Ziemia jest godnym miejscem dla człowieka. Nie powinien wyobrażać sobie raju nigdzie indziej, poza tym, że znajduje i nosi go tylko w sobie.

Możesz również polubić…

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x