Duch Ziemi

Ewangelia św. Jana, Ga 103 , wykład 7 – TAJEMNICA GOLGOTY, 26 maja 1908, Hamburg. Intermediarius: B.S.

„Gdyby nie Wydarzenie Golgoty, ziemia i słońce nigdy nie byłyby w stanie ponownie się zjednoczyć. Albowiem przez Wydarzenie Golgoty, które związało siłę Elohim w słońcu z ziemią – innymi słowy siłę Logosu – został nadany impuls, który w końcu ponownie popchnie jedną siłę Logosu ku drugiej i w końcu ponownie zjednoczy je – słońce i ziemię – w jednym ciele. Od wydarzenia na Golgocie ziemia, obserwowana duchowo, posiada siłę, która ponownie przyciąga słońce do jedności z nią.

Dlatego można powiedzieć, że przez to wielkie Wydarzenie siła Logosu, która wcześniej promieniowała na ziemię z zewnątrz, została teraz wzięta do jej duchowej istoty.

Można zadać pytanie: co istniało wcześniej w ciele ziemi? Była to ta siła, która spływała na nią ze słońca. Ale od tego czasu, co istnieje w ziemi? – Sam Logos, który przez Golgotę stał się duchem ziemi. Tak jak twoja dusza i duch mieszkają w twoim ciele fizycznym, tak też dusza i duch ziemi mieszkają w ciele ziemi. Tą duszą i duchem, tym duchem ziemi jest Chrystus.” 

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x