Weleda – Antropozofia i zrównoważony rozwój gospodarczy

źródło: Weleda

Zrównoważona gospodarka to taka, w której zasoby Ziemi nie są eksploatowane szybciej niż przyroda je odnawia.

Rentowność to produkt rozkwitających ekosystemów i dobrze prosperujących społeczności. Zyski są dzielone sprawiedliwie. Dla firmy Weleda etyczna gospodarka, która sama tworzy wartości jest czymś więcej niż tylko hasłem – jest w samym sercu naszego biznesu razem z ludźmi, którzy pracują na jej rzecz.

Ekonomia tworząca wartości

Naszym zdaniem, zrównoważona gospodarka zbudowana jest na etycznych zasadach, na innowacyjności, inwestycjach oraz na zdrowych fundamentach finansowych, i wykorzystuje dostępne zasoby w sposób zapewniający nam maksymalną korzyść. Chodzi o promowanie skutecznego i odpowiedzialnego gospodarowania zasobami naturalnymi, mogącego zapewnić długoterminowe korzyści. Aby zwiększyć wartość przedsiębiorstwa, Weleda skupia się zarówno na konsumentach, jak i na swoich pracownikach – dba o ich rozwój osobisty, zdrowie i potrzebę zrównoważonego stylu życia (w tym kondycję fizyczną). Jest to nasza definicja etycznej i tworzącej wartość przedsiębiorczości.

Zyski i inwestycje

Doskonałe zrozumienie reguł biznesowych określa ekonomiczną orientację firmy Weleda. Aby realizować naszą wizję biznesu, konieczne jest zabezpieczenie długoterminowej perspektywy, niezależności i autonomii naszych działań. Nie moglibyśmy wdrażać zrównoważonej strategii korporacyjnej, nie osiągnąwszy najpierw sukcesu ekonomicznego. Do inwestowania w zrównoważony rozwój społeczny i środowiskowy niezbędny jest zysk z prowadzonej działalności.

przeczytaj więcej na stronie Weledy:

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x