Aryman jest demonem intelektu, wiedzy o świecie, nauki i techniki

Rudolf Steiner, Wpływy Lucyfera i Arymana GA 191, Intermediarius B.S. (Oryginalny model głowy Ahrimana, na którym opierają się wszystkie inne, stworzony w 1915 r.). )

Aryman jest demonem intelektu, wiedzy o świecie, nauki i techniki. Oferuje nam panowanie nad sferą fizyczną, ale wabi nas także do nadmiernego materializmu i bezduszności.
Jego zbliżające się wcielenie wisi nad współczesną ludzkością jak piekielna groźba. 
Od połowy XV wieku, od kiedy działa impuls do rozwoju indywidualności, osobowości, ta faza ewolucji zawiera w sobie również pewne siły, dzięki którym dokonuje się przygotowanie do wcielenia innej istoty ponadzmysłowej.”
„Tak jak miało miejsce wcielenie Lucyfera w ciele (Chiny w III tysiącleciu p.n.e.) i wcielenie Chrystusa w ciele, tak też, zanim upłynie zaledwie część trzeciego tysiąclecia ery postchrześcijańskiej, nastąpi na Zachodzie rzeczywiste wcielenie Arymana. Ludzkość na ziemi nie może uniknąć wcielenia Arymana. Przyjdzie ono nieuchronnie. Ważne jest jednak to, aby ludzie znaleźli właściwy punkt obserwacyjny, z którego będą mogli stawić mu czoła… Istota życiowa Arymana, która wcieli się na Zachodzie w nadchodzącym czasie
przygotowuje się do tej inkarnacji z wyprzedzeniem.
Mając na uwadze swoje wcielenie na ziemi, Aryman kieruje pewnymi siłami ewolucji w taki sposób, aby przyniosły mu one jak największą korzyść. Zło wynikałoby z tego, gdyby ludzie żyli w stanie uśpionej nieświadomości nie potrafiąc rozpoznać pewnych zjawisk w życiu jako przygotowania do wcielenia się Arymana w ciało… Nadszedł czas, aby poszczególne istoty ludzkie wiedziały, jakie tendencje i wydarzenia w ich otoczeniu są machinacjami Arymana, które pomagają mu przygotować się do wcielenia się w ciało. „


close

NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMUJ COTYGODNIOWY NEWSLETTER O NOWOŚCIACH NA STRONIE ANTROPOZOFIA.NET

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hold Porn
25 dni temu

Be beautiful enough to feast the eyes

1
0
Would love your thoughts, please comment.x