Inspiracje Adwentowe – Trzeci tydzień

Intermediarius: B.S., Rysunek: Alessandra Profumo,  Adwent

Trzecia świeca, którą zapalamy jest symbolem

Białego  Anioła

odwaga

światło zwierząt

 które możemy ujrzeć

 w największych i najmniejszych

biały – reprezentuje światło serca

W trzecią niedzielę, jasny biały anioł zstępuje w kierunku ziemi. W prawej ręce trzyma promień słońca, który ma cudowną moc. Idzie do wszystkich istot ludzkich, w których sercach czerwony anioł znalazł prawdziwą miłość i dotyka ich swoim promieniem światła. Następnie światło to przenika do serc tych istot ludzkich i zaczyna je oświecać i ogrzewać od wewnątrz. I to jest tak, jakby słońce zapaliło się w ich oczach i zstąpiło do ich rąk, stóp i całego ciała. Nawet najbiedniejsi, najpokorniejsi z ludzi są w ten sposób przekształcani i zaczynają przypominać aniołów, ponieważ mają trochę czystej miłości w swoich sercach. Ale nie cały świat widzi tego białego anioła. Widzą go tylko aniołowie i ci, których oczy zostały oświetlone przez jego światło. To właśnie z tym światłem w oczach można również zobaczyć małe Dzieciątko, które rodzi się w żłóbku.

zaczerpnięte z książki „Celebracja Adwentu” autorstwa Soline i Pierre Lienhard

Biały Anioł jest związanym z imaginacją trzeciego tygodnia Adwentu: Ci, którzy dali miłość Czerwonemu Aniołowi, otrzymują teraz ciepło promienia słonecznego, który Biały Anioł przynosi jak włócznię. Oświecenie tego anioła prowadzi do wewnętrznej wizji dziecka, które ma się narodzić. Teraz wszyscy ci, których miłość zamieniła się w światło gwiazd, otrzymują je ponownie w postaci ciepła duszy.

Biały jest kolorem oczyszczonego ciała astralnego. To właśnie na starożytnym Księżycu ofiara cnót tworzy zalążek ciała astralnego człowieka. Księżyc w pełni, o srebrzystej barwie, jest zwierciadłem kosmosu, dzięki któremu światło słońca dociera do ziemi nawet w nocy: jego biel wskazuje na stopień naśladowania słońca, co w człowieku jest równoznaczne z inicjacją Chrystusa dla duszy. Jak księżyc staje się białym lustrem, tak dusza staje się otwarta na przyjęcie słonecznego ducha.

Człowiek poszukuje prawdziwej rzeczywistości, która mieszka w Duchu Świętym. Kluczem do Ducha i do wszelkiej duchowej wiedzy jest ofiara. Poświęcam swój ból, to, co czyni moją duszę wyjątkową, aby przebaczyć temu, kto mnie skrzywdził. Głos ciszy mówi: „Nie chcę nikogo skrzywdzić, chcę wszystko wybaczyć.”

Człowiek może teraz zobaczyć rezultat ciszy, która sięga z zewnątrz świata do jego duszy, jak również otwartość do dawania. Następuje kontemplacja efektów pierwszych dwóch tygodni. Ezoteryk dostrzega, jak ciało astralne jest przenikane przez cnotę wiary, zwiastując ciało wiary. Trzeci tydzień Adwentu jest więc związany z myśleniem i siłami Ducha Świętego.

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x