Konsekwencje, jakie człowiek ściąga na siebie przez swój sposób życia, to jego osobista sprawa

Rudolf Steiner, GA 230 w. 11 Konsekwencje, jakie człowiek ściąga na siebie przez swój sposób życia, to jego osobista sprawa, Intermediarius: B.S.

Konsekwencje, jakie człowiek ściąga na siebie przez swój sposób życia, to jego osobista sprawa. Antropozofia bowiem nigdy nie powinna występować, aby agitować za czymkolwiek, nie powinna popierać ani jednego, ani drugiego, lecz jedynie przedstawiać prawdę. 
Konsekwencje, jakie człowiek ściąga na siebie przez swój sposób życia, to jego osobista sprawa. 
Antropozofia nie prezentuje żadnych dogmatów, lecz przedstawia prawdy. Z tego powodu nigdy, nawet dla fanatyków, nie będę ustanawiał żadnego prawa dotyczącego konsekwencji tego, co zwierzę robi ze swojego pokarmu roślinnego. Nie będę wydawał dogmatycznych orzeczeń na temat wegetarianizmu, jedzenia mięsa itp., ponieważ te sprawy należy pozostawić w sferze indywidualnego osądu, a tak naprawdę tylko w sferze indywidualnego doświadczenia mają one wartość. Wspominam o tym, aby uniknąć opinii, że antropozofia pociąga za sobą opowiedzenie się za tym czy innym rodzajem diety, podczas gdy w rzeczywistości chodzi o to, aby każda dieta była zrozumiała.


żródło: GA 230 w. 11 , 10.11.1923; Człowiek jako symfonia świata. Istota ludzka i królestwa żywiołów, zwierząt, roślin i zwierząt. Podstawy uzdrowienia cywilizacji   https://wn.rsarchive.org/Lectures/GA/GA0230/19231110p01.html

Możesz również polubić…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x